„SYSTÉM ALFEMA“ (tekutá guma, tekutá dlažba, tekutý plast) je hydroizolačný systém prepracovaných postupov a technických riešení s použitím talianskych, kanadských a anglických materiálov, preverené dlhoročnou praxou a množstvom referencií.

Tekutá guma

Tekutá guma ALFEMA je hydroizolačná jednozložková hustá náterová hmota, vysoko pružná modifikovaná asfaltová emulzia, okamžite pripravená k spracovaniu, s unikátnymi vysoko elastickými vlastnosťami, po aplikácii vytvárajúcimi bezšvovú monolitickú membránu, ktorá plne priľne k väčšine stavebných materiálov.

Vyznačuje se všestranným použitím na mnohých podkladoch, vzhľadom k svojmu cestovitému zloženiu sa môže nanášať bez zvláštnych komplikácií na akýkoľvek druh povrchu, i na nepravidelné, nerovné či zvislé plochy, ktoré sú spravidla veľmi nákladné v prípade použitia klasických membrán/pásov.

Tekutá dlažba

Tekutá dlažba je tekutá elastomerná hmota na báze špeciálnych živíc a zmäkčovadiel s vysokou impregnačnou schopnosťou, doplnená špeciálnymi prísadami, ktoré jej prepožičiavajú vynikajúcu odolnosť voči poškodeniam, alebo mechanickému porušeniu.

ALF BL100 vyniká predovšetkým svojou priľnavosťou a odolnosťou nárazom a tlaku. Raz aplikovaná tekutá dlažba nevyžaduje aplikáciu ďalších klasických ochranných systémov, bežne potrebných pri použití klasických foriem utesňovania základov.

ALF BL100 sa skladá zo zmesi PVC, gumy a umelých hmôt, ktoré obsahujú a majú podobu zŕn s rôznorodou granulometriou.

Tekutý plast

Tekutý plast bol špeciálne vyvinutý, aby odolával aj tým najnáročnejším prostrediam. Najunikátnejšou vlastnosťou ALF FLEX FLOOR je schopnosť aplikovania až do teploty -10°C. Táto vlastnosť je jedným z dôvodov, prečo ALF FLEX FLOOR je často uplatňovaný cez zimu vo Veľkej Británii a v chladnejších oblastiach Európy.

Je vodeodolný, elastický 400-500%, vytvrdzujúci na vlhkosti, po zaschnutí nehorľavý, veľmi rýchla polymerizácia.

Tekutá stierka

Hydroizolačná tesniaca stierka odolná voči tlakovej vode. Vodotesný cementový mrazuvzdorný výrobok nanášaný v tekutom stave, so schopnosťou premostenia trhlín pri nízkej teplote (-5 °C) a odolný pri kontakte s chlórovou vodou, druh/trieda CMO1P.

Vytvára plošnú, bezšvovú hydroizolačnú bariéru a je odolný voči bežným čistiacim a dezinfekčným prostriedkom. Ako stierka je odolný proti tlakovej vode, ako náter proti vode oplachovej.

Tekutý polyuretán

Tekutý polyuretán ALF PU600 je jednozložková tekutá hydroizolačná zmes použiteľná na izoláciu za studena, pre hydroizoláciu a ochranu horizontálnych, vertikálnych alebo zložitých geometrických povrchov.
Produkt neemulguje s vodou a po polymerizácii (s vlhkosťou vzduchu) vytvára homogénnu, kontinuálnu elastomérnu membránu, bez spojov a presahov v celkovej priľnavosti s podkladom.

ALF PU600 je použiteľný na rôzne typy povrchov (betón, cementové potery, tehly, keramické obkladačky, kameniny, živičné membrány, drevo, asfaltové pásy, OSB dosky, MDF dosky atď.)